ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2019-01-31


Lekcja historii w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

W piątek, ostatni dzień ferii, Dom Kultury w Szczurowej zorganizował wyjazd do Muzeum Lotnictwa zlokalizowanego na terenach dawnego lotniska Rakowice- Czyżyny. Muzeum to gromadzi eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa, a liczba prezentowanych obecnie statków powietrznych przekracza 200. W wycieczce wzięły udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Przewodnik- P. Daniel Pach z działu edukacji, przybliżył uczestnikom wycieczki historię poszczególnych eksponatów, przytoczył wiele ciekawostek związanych z początkami lotnictwa, a także opowiedział o ludziach, których biografia mocno zapisała się w rozwoju lotnictwa w Polsce.

 

 

 

 

 

 


 
Wycieczka śladami historii rozpoczęła się w budynku głównym Muzeum, prowadziła przez hangar, a zakończyła na zewnątrz, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć wnętrze samolotu.


  

 

 

Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty pn. ,,Modelowy zawrót głowy”. Przy pomocy instruktorów, P. Daniela Pacha oraz P. Tomasza Mikuły, dzieci wykonały modele samolotów, które na pamiątkę zabrały do domu.Elżbieta Solak, GCKCziS Szczurowa
<<< wstecz


Czerwiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019