ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2018-10-17


Dwór w Dołędze otwarty na nowo !

W sobotę, 13 października br. odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum Dwór w Dołędze, oddziału Muzeum Okręgowego w Tarnowie. W ostatnich miesiącach miejsce to przeszło generalny remont w ramach projektu SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu.

W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. Z-ca Dyrektora Departamentu Kultury Województwa Małopolskiego Monika Wiejaczka, Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski, politycy, samorządowcy, przedstawiciele firmy remontującej oddział oraz pracownicy Muzeum Okręgowego w Tarnowie z dyrektorem Andrzejem Szpunarem na czele. Spotkanie umiliły występy lokalnego zespołu ludowego „Pastuszkowe Granie” oraz tarnowskiego kwartetu smyczkowego „Con Affetto”. Zgromadzeni mieli także możliwość skosztować wspaniałych lokalnych wyrobów przygotowanych przez miejscowe koła gospodyń wiejskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


- Zakończenie remontu oddziału Muzeum Dwór w Dołędze to wyjątkowy moment dla tego miejsca. Ogrom pracy włożonej przez pracowników naszej Instytucji, jak i firmę remontową pozwoli na nowo przedstawić ten obiekt odwiedzającym go gościom. – powiedział dyrektor Muzeum Okręgowego, Andrzej Szpunar. – Nie wątpię, że dzięki udziałowi w projekcie SKANSENOVA, Dwór w Dołędze stanie jest na nowo ważnym elementem lokalnej, a także subregionalnej tkanki kulturowej Małopolski – dodał dyrektor Szpunar.

Nowym kierownikiem oddziału został znany w Tarnowie Marek Zieba.

Oddział uzyskał nowe godziny otwarcia: poniedziałek – nieczynne, wtorek, środa, piątek, sobota – 8:00-16:00, czwartek, niedziela – 11:00-19:00. Nie zmieniły się za to ceny biletów, które będą kształtować się następująco: 6 zł (normalny), 4 zł (ulgowy), 12 zł (rodzinny), 3 zł (bilet socjalny).  Do 22 października zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania.

 


Wartość samych prac budowlanych przekroczyła kwotę 2 mln. złotych, z czego dotacja z Funduszy Unijnych wyniosła ponad 1 mln, wkład Urzędu Marszałkowskiego WM wyniósł ponad 600 tys. zł. Wkład własny Muzeum Okręgowego w Tarnowie to blisko 400 tys. zł. Fot. Robert Moździerz, Muzeum Okręgowe w Tarnowie
<<< wstecz


Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019