ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2018-10-08


Barwami jesieni powitano XXVIII MIĘDZYNARODOWĄ GALICYJSKĄ JESIEŃ LITERACKĄ

W dniach 27.09-06.10 2018r. już po raz XXVIII miała miejsce MIĘDZYNARODOWA GALICYJSKA JESIEŃ LITERACKA. Publiczna Szkoła Podstawowa w Zaborowie gościła w swoich progach autorów zarówno z Polski jak i Ukrainy i Węgier.

Gośćmi tegorocznego spotkania byli:

  • Krystyna Konecka z Białegostoku - poetka, dziennikarka, malarka,
  • Julia Sudus- poetka i pieśniarka z Ukrainy,
  • Kazimierz Burnat z Wrocławia - poeta, redaktor pisma „Bez kultury” były spadochroniarz i założyciel drużyn harcerskich w domach poprawczych,
  • Geza Cseby - poeta, pisarz, tłumacz z Węgier,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas spotkania autorskiego każdy z zaproszonych gości przedstawił swój dorobek literacki i zaprezentował kilka wybranych utworów. Pani Julia Sudus śpiewała piosenki zarówno swojego autorstwa jak i napisane przez innych autorów. Największym zainteresowaniem cieszyły się utwory zaprezentowane w języku ukraińskim i węgierskim. Przedstawiciele ze środowisk literackich po przybliżeniu młodym słuchaczom swojej twórczości poetycko - pisarskiej, opowiedzieli o swoim życiu, kraju gdzie mieszkają oraz okolicznościach mających wpływ na ich twórczość. Młodzież szkolna zadawała pytania przybyłym gościom na temat ich twórczości i życia osobistego.

 


 

Po pełnym refleksji i wzruszeń spotkaniu  serdecznie podziękowano autorom za spotkanie, dyrektorowi i gronu pedagogicznemu, którzy z wielką serdecznością gościli „Jesień Literacką”. Następnie, wręczono kwiaty, wymieniono uściski z literatami oraz rozdano setki autografów obecnej na spotkaniu młodzieży, której liczba w roku bieżącym przekroczyła 150 osób. W spotkaniu udział wzięli: Mieczysław Chabura - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie, księża katecheci, nauczyciele, Grzegorz Zarych – dyrektor GCKCziS w Szczurowej.

 

 

 

 

 


ORGANIZATORAMI SPOTKANIA BYLI:
Związek Literatów Polskich w Warszawie
oraz
Gminne Centrum Kultury,
Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej,
Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej,
Publiczna Szkoła Podstawowa w Zaborowie.

Patronat nad spotkaniem literackim objął:
Marian Zalewski - Wójt Gminy Szczurowa

 

Serdecznie dziękujemy młodzieży i nauczycielom PSP w Zaborowie za pełną poświęcenia, kreatywności przepiękną scenografię z motywami jesieni w tle oraz za wzorowe poprowadzenie spotkania.


 
Źródło:  Teresa Klamka – kierownik GBP w Szczurowej
<<< wstecz


Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019