ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2018-06-12


Relacja z VI Spotkania Miłośników Zabytkowej Motoryzacji

Pierwszego dnia podtrzymaliśmy tradycję ruszając po raz szósty spod pałacu rodzin Męcińskich i Zborowskich w Łęgu Tarnowskim. Następnie udaliśmy się na rynek w Żabnie, gdzie Burmistrz Żabna -Stanisław Kusior wręczył puchar właścicielowi pięknego Wartubrga 1000. W Żabnie przeprowadziliśmy pierwszą próbę sprawnościową, w której zwycięzcami okazała się załoga włoskiego Morrisa, czyli Innocenti Mini. Co ciekawsze pierwszej próby nie ukończył z powodu urwanego drążką skrzyni biegów, którą zreperowano w iście McGyverowskim stylu. Samochód dopuściciliśmy drugi raz i to właśnie on wygrał próbę sprawnościową "włoska robota". po skończonej próbie udaliśmy się do Wał-Rudy. Po drodze jednak przystanęliśmy na kilka minut przy pomniku poległych 1939 w Biskupicach Radłowskich, by wspólnie odmówić modlitwę ku czci osób walczących o naszą ojczyznę. W Wał-Rudzie, każdy uczestnik spożył kiełbaskę, zwiedził dom rodzinny Bł. Karoliny Kózkówny i odpoczął na łonie natury. Przed wyjazdem z tej miejscowości odbyliśmy drugą próbę sprawnościową o nazwie "Zakonnica z Saint Tropez". Zasady tej próby tłumaczyła załoga w Citroenie 2CV, zakonnica i Żandarm! Próbę zwyciężyła załoga jeżdżąca Fiatem 124 Spider. Następnie jadąc przez Zaborów i Dołęgę, malowniczą trasą, pojechaliśmy w stronę Szczurowej, a dokładnie do parku krajobrazowego przy Pałacu rodziny Kępińskich. W tym przepięknym miejscu zostaliśmy na noc. Wcześniej jednak przeprowadziliśmy próbę sprawnościową "Tylko spokojnie".Jednostajny ruch, gdy kierowca jednocześnie prowadzi samochód oraz trzyma tacę z kubkami z wodą na zewnątrz pojazdu, pokonując przy tym przygotowany tor jazdy nie jest wcale tak prosty jakby się wydawało. Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie załoga Toyoty Celici z 70 lat i to w ich ręcę powędrowało trzecie  trofeum. Dzięki uprzejmości władz Szczurowej uczestnicy mogli posilić się pysznym bigosem, obejrzeć kino polowe, i zintegrować się podczas wspólnej zabawy z grillem w tle.

Drugiego dnia uczestnicy zostali przywitani wykwintnym śniadaniem w formie szwedzkiego stołu. Puchar Wójta gminy Szczurowa  trafił w ręcę załogi Chevroleta Impali Cabrio. Z pałacu w Szczurowej ruszyliśmy do Puszczy Niepołomickiej, gdzie okalani pięknem polskiej natury leśnej mogli skosztować lody, gofy i inne słodkości. Następnie udaliśmy się do NIepołomic, a dokładnie na rynek, którego parking przygotowany był tylko dla właścicieli pojazdów zabytkowych. Tam uczestnicy zwiedzić mogli, muzeum fonografii, średniowieczną wioskę, czy przede wszystkim zamek królewski. Właśnie w sali konferencyjnej tegoż zamku odbył się nasz tradycyjny, coroczny test Automobilisty, którego zwycięzcą okazała się załoga Mercedesa SL R129 z Jasła. Upięknszyliśmy naszymi pojazdami kolejne już Dni Niepołomic.


 
 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Podczas całego rajdo zlotu w biurze zlotu zarejestrowało się około 90 pojazdów, w tym kilka rarytasów na skalę europejską jak Renault alpine A110, Alfa Romeo RZ, Chevrolet BIscayne z przepiękną polską historią, Chevrolet Impala, Alfa Romeo Spider i wiele wiele innych wspaniałych pojazdów.

 

Źródło /NKSZ
<<< wstecz


Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019