ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2018-05-10


„Tydzień Bibliotek”

Kwiecień i maj, to nie tylko piękne wiosenne miesiące, ale są to miesiące, w których szczególną uwagę kieruje się na biblioteki.
W roku 2018 Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci przypadł na 2 kwietnia (poniedziałek). To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.

Przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej gościła przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola - Ochronki Sióstr Służebniczek ze Szczurowej. Dzieci słuchały czytanych baśni, w interpretacji Pana Grzegorza Zarycha – dyrektora GCKCz i S w Szczurowej oraz Pani Anny Gdowskiej bibliotekarki. Następnie dzieci kolorowały obrazki, bawiły się w gry i zabawy rozwijające spostrzegawczość, logiczne myślenie przygotowane przez Panią Teresę Klamkę – kierownika GBP w Szczurowej. Na zakończenie spotkania podziękowały, zaśpiewały piosenki i zapowiedziały się  z kolejnymi wizytami.

  

 

 

 

 

 

 

 

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci warto wspomnieć o akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbywa się od 2001 roku i ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim pociechom.

W dniach 8-15 maja przypada Tydzień Bibliotek organizowany  pod hasłem "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA", które nawiązuje zarówno do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak i do wielu symbolicznych i praktycznych odwołań ukazujących znaczenie nieskrępowanego żadnymi nakazami czy zakazami czytelnictwa i nieograniczonego dostępu do dziedzictwa kulturowego.

 

 

"(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA" zapewniają w największym stopniu biblioteki. Przypomnijmy, że w Polsce działa ponad 9.500 bibliotek publicznych, 930 naukowych, ponad 200 pedagogicznych, 21.000 bibliotek szkolnych, blisko 1.480 bibliotek kościelnych, 152 biblioteki więzienne – łącznie około 32.000 placówek świadczących usługi biblioteczne. Są obecne w każdej gminie, w każdym miejscu, gdzie książka jest niezbędna do realizacji ważnych zadań naukowych, edukacyjnych, społecznych, a także ekonomicznych. Biblioteki zapewniają nieograniczony, bezpłatny dostęp do źródeł informacyjnych: tyko biblioteki publiczne udostępniają rocznie ponad 130 mln książek i innych rodzajów dokumentów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej wraz z Filiami Bibliotecznymi w: Dołędze, Zaborowie, Woli Przemykowskiej, Uściu Solnym i Strzelcach Wielkich  w roku 2017 wzbogaciła swoje zbiory biblioteczne o 1181 pozycji książkowych za kwotę 33432,65 zł, zarejestrowano 1791 czytelników przy liczbie ludności w Gminie Szczurowa 9602 osoby, którym wypożyczono 51426 materiałów bibliotecznych. Ze statystyki wynika, iż prawie 20 % społeczeństwa czyli co 5 osoba w Gminie Szczurowa korzysta z biblioteki. Wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza te osoby, które do tej pory nie miały okazji zapoznać się                 z naszymi bibliotekami, w sposób szczególny zapraszamy do bibliotek w ramach Tygodnia Bibliotek. Jednocześnie zapewniamy, iż każdy czytelnik znajdzie odpowiednią książkę dla siebie, ponieważ dysponujemy różnorodnym księgozbiorem od książeczek dla najmłodszych bajeczek, poprzez baśnie, legendy, romanse, kryminały, melodramaty, horrory, biografie, dramaty, poezję, słowniki, encyklopedie i aż do prasy codziennej.


Serdecznie zapraszamy !


>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<Teresa Klamka – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej
<<< wstecz


Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019