ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2006-06-23


"SOBÓTKI 2006"

22 czerwca 2006 r. tradycyjnie na terenie parku w Szczurowej odbyły się Sobótki.

"SOBÓTKI 2006"

22 czerwca 2006 r. tradycyjnie na terenie parku w Szczurowej odbyły się Sobótki. W czwartkowy piękny poranek do parku przybyły barwne korowody młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie ze szkoły Podstawowej w Woli Przemykowskiej – dochowując tradycji – przyjechali bryczkami i wozami przystrojonymi w różnokolorowe wstążki i gałązki. Oni też poprowadzili cały korowód, który ze śpiewem, przy dźwiękach akordeonów przeszedł wokół zabytkowego dworku Kępińskich.

W drugiej części sobótkowego święta szkoły uczestniczące w korowodzie wystąpiły na scenie. Młodzież szkolna zaprezentowała swoje umiejętności wokalno – instrumentalne i taneczne, do których przyodziana była w różnobarwne fatałaszki.
Na zakończenie scenicznych pokazów wystąpiła ludowa kapela dziecięco-młodzieżowa zrzeszająca dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów Szczurowej i Zaborowa, działająca przy GCKCziS w Szczurowej i prowadzona przez instruktorów P. Vitalinę i Michała Pastuch. Kapela zaprezentowała się w najstarszym autentycznym składzie (prym, sekund, klarnet, heligonka, basy).
W trzeciej części imprezy organizator Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu przygotował zajęcia sportowo-taneczne z nagrodami, w których przewidziano gry i zabawy dla dzieci przeplatane skoczną i wesołą muzyką. Do zabawy zachęcał wodzirej.


W imprezie wzięły udział szkoły podstawowe z Woli Przemykowskiej, Niedzielisk, Strzelec Wielkich, Uścia Solnego, Szczurowej, Zaborowa oraz gimnazja ze Szczurowej i Zaborowa. W organizację imprezy aktywnie włączyli się dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice, którym serdecznie dziękujemy.  Życzymy wszystkim nauczycielom i uczniom wspaniałych i słonecznych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
<<< wstecz


Wrzesień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019