ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2018-02-02


Dzień Babci i Dziadka w Rylowej

„Za co kochamy nasze Babcie i Dziadków?
Za ich trud, naukę, troskę i opiekę,
 a przede wszystkim za ich obecność w naszym życiu”.

 

Z okazji tego wyjątkowego święta 27 stycznia 2018 roku odbyło się uroczyste spotkanie w sali przy Domu Strażaka w Rylowej. Spotkanie otworzył sołtys wsi Tadeusz Habura, który powitał zgromadzonych Babcie i Dziadków, oraz zaproszonych gości Wójta Gminy Szczurowa Mariana Zalewskiego, Dyrektora GCKCziS w Szczurowej Grzegorza Zarycha, zespół taneczny „Scurosko Magierecka” oraz Kapelę „Pastuszkowe Granie” pod kierownictwem Państwa Vitaliny i Michała Pastuch. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Szczurowa, który złożył życzenia i podkreślił, że wielką rolę w życiu wnucząt pełnią Babcie i Dziadkowie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spotkanie było więc wyśmienitą okazją, by najmłodsi wnuczki i wnukowie złożyli Babciom i Dziadkom gorące życzenia, okazując  uczucie, że są kochani i niezastąpieni. Na tą okazję  przygotowali krótką część artystyczną (wiersze i piosenki) pod przewodnictwem pracującej na świetlicy Anety Cierniak oraz Marty Habura. Zaśpiewano również tradycyjne 100 lat. W dalszej części spotkania wystąpili zaproszeni zespół taneczny „Scurosko Magierecka” oraz  kapela „Pastuszkowe Granie”, którzy swoim występem zachwycili wszystkich zgromadzonych.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W kolejnej części spotkania przygotowano dla wszystkich uczestników spotkania gorący posiłek, a najmłodsi Babciom i Dziadkom wręczyli symboliczne róże.
 
 
 
 
 
 
 
 
Następnie była chwila wspólnego kolędowania wraz z kapelą „Pastuszkowe Granie”. Podczas spotkania uczestnicy mogli posłuchać muzyki a także prowadzić towarzyskie rozmowy przy herbacie, kawie i słodkim poczęstunku.
 
 
 
 
 
 
tekst: Teresa Habura, zdjęcia: UG Szczurowa<<< wstecz


Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019