ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-11-28


Spotkanie autorskie z tradycją w tle

22 listopada w Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Wachowicz połączone z konkursem kulinarnym.

 


 


 


Ważnym punktem wydarzenia był konkurs, którego celem była promocja regionalnych smaków oraz powrót do tradycji kulinarnych. W kuchennych zmaganiach wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Dołęga, Zaborów, Pojawie, Kwików, Wrzępia oraz Strzelce Wielkie.  Jury w składzie: Ewa Wachowicz – ekspert kulinarny, Andrzej Potępa – Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Marian Zalewski – Wójt Gminy Szczurowa oceniało smak, trudność wykonania oraz sposób serwowania. Wyróżnienie otrzymały Koła Gospodyń Wiejskich ze Wrzępi oraz Dołęgi. Na zwycięskich stołach znalazły się: tort mięsny, sernik kajmakowy (KGW Dołęga) oraz dyźny żurek z okrasą i luzowana kura faszerowana (KGW Wrzępia).

 


 


 


 


 


 


  


 


 


W trakcie spotkania można było kupić najnowszą publikację ,,Ewa Wachowicz. Obiady” podpisaną przez autorkę oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie z gwiazdą. Spotkanie poprowadziła Elżbieta Solak. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Brzesku, Gmina Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

 

 

 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć  <<

 

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Listopad 2018
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright© 2006-2016 Admin: grafik@szczurowa.pl