ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-11-14


Wycieczka z Krakowa w Szczurowej

Pięćdziesiąt jeden osób zwiedzało Gminną Bibliotekę Publiczną w Szczurowej mieszczącą się w Dworze Kępińskich w ramach cyklu „Poznajemy Ogrody”, który już od 23 lat jest realizowany przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie.

Wycieczka z Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie zorganizowana przez Panie Joannę Pirowską i Elżbietę Urbańską Kłapa z Działu Animacji Kultury w dniu  26 października 2017r. odwiedziła i zapoznała się z zespołem dworsko-parkowym oraz Dworem Kępińskich w Szczurowej. Po zapoznaniu się z architekturą i historią Dworu, następnie odbyła się projekcja filmu promująca   Gminą Szczurowa w regionie.


 


 


 


 


Uczestnicy wycieczki serdecznie podziękowali Dyrektorowi GCKCz i S w Szczurowej Grzegorzowi Zarychowi i Teresie Klamka – Kierownikowi GBP w Szczurowej za serdeczne przywitanie  i ugoszczenie  oraz Pani Annie Gdowskiej pracownikowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej za przybliżenie dziejów Dworu i miejscowości Szczurowa.

Ponadto zwiedzono neogotycki Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej oraz otoczenie kościoła wraz z figurami świętych otaczającymi go wzdłuż ogrodzenia. Następnie wycieczka udała się do Kazimierzy Wielkiej.

 

Źródło: GBP w Szczurowej
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019