ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-11-13


Uroczyste Obchody 99 -rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Uroczyste obchody 99- rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej w Szczurowej. Wśród zgromadzonej młodzieży szkolnej była też lokalna społeczność. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przy dźwiękach werblii przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem.
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
Drugą częścią uroczystości była uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w. Św. Bartłomieja Apostoła koncelebrowana przez Księdza Proboszcza w intencji ofiar powstań i wojen. W Mszy Świętej udział wzięli przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej, Wójt Gminy Szczurowa wraz z Przedstawicielami Rady Gminy, Sołtysa Szczurowej, przedstawicielami instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej, dyrektorzy, nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną oraz mieszkańcy społeczności lokalnej.
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
Po nabożeństwie zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą szkolną Zespołu Szkół w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, która przygotowała program słowno- muzyczny o tematyce patriotycznej na tę okoliczność.


 
 

 

 
Źródło /UG Szczurowa/<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019