ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-10-12


XXVII MIĘDZYNARODOWA GALICYJSKA JESIEŃ LITERACKA

W dniach 26.09–08.10 2017r. już po raz XXVII miała miejsce MIĘDZYNARODOWA GALICYJSKA JESIEŃ LITERACKA. Na terenie Gminy Szczurowa uroczyste „świętowanie jesieni literackiej” odbyło się 4 października 2017r. w Zaborowie na hali Publicznej Szkoły Podstawowej. Uroczystego otwarcia spotkania literackiego dokonała młodzież szkolna z Zaborowa z bogatym programem słowno - muzycznym oraz Pan Andrzej Żmuda przedstawiciel Związku Literatów Polskich. Swoją obecnością uświetnili spotkanie Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie Pan Mieczysław Chabura, Dyrektor GCKCzi S w Szczurowej Grzegorz Zarych oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej Teresa Klamka, pedagodzy szkoły  oraz licznie zgromadzona młodzież szkolna. Ponadto w spotkaniu już kolejny raz  udział wzięła młodzież z Zespołu Szkół w Szczurowej. 

Gośćmi zaproszonymi byli autorzy poezji, prozy, publicyści:
Tamara Łucenko - autorka z Ukrainy, wokalistka i autorka piosenek,
Wołodymyr Harmatiuk - dziennikarz, pisarz, tłumacz z Ukrainy,
Igor Gurgula – ukraiński prozaik, poeta, dramaturg, publicysta
Andrzej Żmuda - pisarz, dziennikarz. 

Podczas spotkania autorskiego każdy z zaproszonych gości przedstawił swój dorobek literacki i zaprezentował kilka wybranych utworów. Pani Tamara Łucenko grała na keyboardzie i śpiewała piosenki zarówno swojego autorstwa jak i napisane przez innych autorów. Największym zainteresowaniem cieszyły się utwory zaprezentowane w języku ukraińskim. Przedstawiciele ze środowisk literackich po przybliżeniu młodym słuchaczom swojej twórczości poetycko - pisarskiej, opowiedzieli o swoim życiu, kraju gdzie mieszkają oraz okolicznościach mających wpływ na ich twórczość.

 


 


 


Po pełnym refleksji i wzruszeń spotkaniu Teresa Klamka - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej serdecznie podziękowała autorom za spotkanie, dyrektorowi i gronu pedagogicznemu, którzy z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem gościli „Jesień Literacką”. Następnie, wręczono kwiaty, wymieniono uściski z literatami oraz rozdano setki autografów obecnej na spotkaniu młodzieży, której liczba w roku bieżącym przekroczyła 120 osób.
ORGANIZATORAMI SPOTKANIA BYLI:
Związek Literatów Polskich w Warszawie
oraz
Gminne Centrum Kultury,
Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej,
Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej,
Publiczna Szkoła Podstawowa w Zaborowie.

Patronat nad spotkaniem literackim objął:
Marian Zalewski - Wójt Gminy Szczurowa


Serdecznie dziękujemy młodzieży i nauczycielom PSP w Zaborowie za pełną poświęcenia, kreatywności przepiękną scenografię z motywami jesieni w tle oraz za wzorowe poprowadzenie spotkania.

 

>> Zapraszamy do galeri zdjęć <<

 

Źródło /GBP Szczurowa/
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019