ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-08-04


Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów

W dniach 27-30 lipca odbył się Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Romowie przybyli do Szczurowej późnym popołudniem 27 lipca. Następnego dnia po przybyciu i krótkim, nocnym wypoczynku udali się do Borzęcina aby uczcić oraz odsłonić pomnik pomordowanych Romów z terenu tamtejszej Gminy. W sobotę goście udali się na cmentarz w Szczurowej, gdzie wraz z Kapelanem Romów ks. Stanisławem Opockim oraz ks. Proboszczem tutejszej parafii Wisławem Majką i władzami samorządowymi reprezentowanymi przez Wójta Gminy Szczurowa Pana Mariana Zalewskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Pana Kazimierza Tyrchę. Poprzez modlitwę oraz krótkie okolicznościowe przemówienia nad mogiłą 93 pomordowanych w czasie II wojny światowej uczcili ich pamięć. O godzinie 19:00 w Parku Kępińskich w Szczurowej miał miejsce koncert muzyki cygańskiej, w którym wystąpiła „Perła i Bracia”. Uczestnicy chętnie tańczyli podczas koncertu, a następnie oklaskiwali prezentujący się na scenie zespół. W niedzielę Tabor wyruszył w drogę powrotną.

 

 

 

 

 

 

 


>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<

 

  

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło /UG Szczurowa/
Filmy - Niezależny Serwis Informacyjny KADR

 
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019