ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-07-14


Występ Pojawian podczas XI Spotkania z folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie

16 lipca zespół regionalny „Pojawianie” wystąpił na XI Spotkaniu z folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie, województwo mazowieckie.

Zespól przyjęto bardzo serdecznie, publiczność z zaciekawieniem oglądała obce dla ich regionu tańce i przyśpiewki krakowiaków wschodnich. Każdy taniec nagradzano burzą oklasków. Na zakończenie Wójt Gminy Wieniawa Krzysztof Sobczyk i Dyrektor GCKS Pani Anna Szlifierczyk podziękowali Pojawianom za przyjazd i występ. Było to bardzo duże doświadczenie dla obu stron. Dzięki takiej wymianie można było poznać bliżej kulturę innych regionów.

Jadąc do Wieniawy, zespół miał okazję zwiedzić miasto Szydłowiec. Młodzież zobaczyła główne atrakcje miasteczka. Z podziwem oglądali  zamek Szydłowskich i Radziwiła oraz księżnej Anny Sapieżyny.  Największym jednak zainteresowaniem cieszyło się muzeum instrumentów ludowych, gdzie oprócz oglądania można było pograć na wybranych instrumentach. Na szczególną uwagę zasługuje kościół pod wezwaniem Zygmunta Augusta, którego budowę rozpoczęto już w XVwieku.


 

 

 

Tekst i zdjęcia: Maria Japa – opiekun zespołu

 
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019