ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-07-08


Velo Familiada Proszowicka 2017 czyli ,,Zamień Tablet na rower”

Velo Familiada Proszowicka 2017 czyli ,,Zamień Tablet na rower”

,,Zamień Tablet na rower” – pod takim hasłem wyruszyła z Proszowic rodzinna wycieczka rowerowa. Cykliści rozpoczęli podróż już o godzinie 9 rano. Spod parkingu przy hali MOSiR w Proszowicach wyruszyli w trasę przez Nowe Brzesko oraz Ispinę, gdzie grupa wjechała na Wiślaną Trasę Rowerową. Inicjatorem rodzinnego rajdu rowerowego był dr Wojciech Skucha, Radny Województwa Małopolskiego.

Jednym z przystanków na trasie rajdu była miejscowość Uście Solne znajdująca się w gminie Szczurowa. Po krótkim odpoczynku oraz nabraniu sił przez rowerzystów, Dyrektor GCKCziS Grzegorz Zarych opowiedział o Gminie Szczurowa oraz jej rozwoju na przełomie lat. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczenia filmu promocyjnego oraz zapoznania się z ofertą kulturalną Gminy.

Kolejnym punktem na trasie rajdu była wizyta na rynku, gdzie poznali historię wsi. Przewodnikiem podczas sobotniego spotkania był Kazimierz Różycki, mieszkaniec Uścia oraz kierownik tamtejszej Orkiestry Dętej.

W sobotnim rajdzie rowerowym wzięli udział: inicjator wydarzenia dr Wojciech Skucha - Radny Województwa Małopolskiego, Grzegorz Cichy – Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice, Przewodniczący Rady Miejskiej Proszowice Krzysztof Wojtusik, Wójt Gminy Koniusza Wiesław Rudek, Dyrektorzy pobliskich Szkół,  mieszkańcy miasta Proszowice oraz grupa z Niepołomic. Najmłodszy uczestnik wycieczki, który podróżował wraz z rodzicami miał kilkanaście miesięcy.

 

 

Fot. GCKCziS
<<< wstecz


Lipiec 2018
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright© 2006-2016 Admin: grafik@szczurowa.pl