ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-06-16


V Spotkanie Miłosników Zabytkowej Motoryzacji w Parku Kępińskich w Szczurowej

W 2017 roku 10-11 czerwca odbył się już V Spotkanie Miłośników Zabytkowej Motoryzacji „W CIENIU PAŁACU”. Na zlot przyjechało blisko 70 pojazdów , gdzie przewagę liczebną miały Fiaty 126p.

Pomysłodawcą i organizatorem Zlotu jest Pan Paweł Czosnyka, który wraz z rodzicami Małgorzatą i Markiem oraz bratem Piotrem zainicjowali 5 lat temu to przedsięwzięcie. Wszystko zaczęło się  od zakupu starego samochodu do prowadzonego rodzinnego warsztatu samochodowego, a to w konsekwencji przyciągnęło miłośników motoryzacji. Pan Paweł pomimo młodego wieku jest organizatorem głównym Zlotu, jest również członkiem Klubu Automobilu Tarnowskiego.

Wśród przybyłych samochodów są perełki świata motoryzacji: Alpina A10, Renault Delorean, Citroen BL11, z Kanady Meteor Niagara z 1959 r.  oraz najstarszy samochód na zlocie Pleumth Deluxe z 1933r. i wiele innych marek. W trakcie zlotu blisko trzydzieści osób przystąpiło do pisemnego Testu Wiedzy Automobilisty.
Na Zlocie pojawiło się również wielu rowerzystów, którzy chętnie zapoznali się z zabytkowymi maszynami o nienagannym wyglądzie oraz bardzo dobrym stanie technicznym.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Na zakończenie zlotu wręczono między innymi puchary: Za Najdłuższą Przejechaną Trasę - Saab 96 Sport, Puchar Organizatora Za Najładniejszy Samochód -  Renault Alpina 110, Najładniejszy Samochód Publiczności - Fiat 500 z Pinczowa, Puchar za Najstarszy Motocykl, Najładniejszy Motocykl Zlotu. Puchar Wójta Gminy Szczurowa otrzymał już wcześniej wspomniany -Meteor Niagara, który budził tak wiele emocji wśród publiczności.


 
  

Źródło: GBP w Szczurowej
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019