ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-05-11


3 maj 2017 r. - obchody rocznicowe połączone z „Dniem Strażaka” w Szczurowej.

 

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, biało-czerwone przemarsze, pikniki rodzinne i koncerty – tak wyglądały uroczystości związane z obchodami 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w całej Polsce.

 

W Szczurowej obchody rocznicowe połączone były z „Dniem Strażaka”. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym w intencji Ochotniczych Straży Pożarnych  działających na terenie parafii Szczurowa.

Po mszy św. mieszkańcy świętowali na głównym placu miejscowości, pamiętając o uchwaleniu pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Na płycie rynku szczurowskiego przed pomnikiem ku czci ofiar I i II Wojny Światowej Orkiestra Dęta OSP w Szczurowej dała koncert pieśni patriotycznych.

Na zakończenie przy dźwiękach orkiestry dętej poprowadzono pochód pocztów sztandarowych OSP i zaproszonych gości do sali tańca gdzie został przygotowany poczęstunek zorganizowany przez OSP Szczurowa.

 

materiał foto - dzięki uprzejmości P. Józefa Banka

/serdecznie dziękujemy/
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019