ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-04-24


II edycja „Baśniowej Nocy z Andersenem”

W dniu 21-22 kwietnia 2017r. odbyła się II edycja „Baśniowej Nocy z Andersenem”, spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczurowej w Dworze Kępińskich. W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie klas III szkoły podstawowej w liczbie 40 osób wraz z wychowawcami Panią Małgorzatą Strąg oraz Panią Elżbietą Grzesik-Oleksyk.

Spotkanie rozpoczęto od udekorowania każdego uczestnika naklejką zwierzątka i przyporządkowania każdej osoby do jednej z 6 drużyn. Po rozpoczęciu spotkania Rada Rodziców zaprosiła dzieci na poczęstunek a następnie kierownik GBP w Szczurowej Teresa Klamka w krótkiej prezentacji multimedialnej przybliżyła dzieciom postać Hansa Christiana Andersena jego życiorys oraz twórczość. W kolejnej części spotkania w tajemniczej scenerii mgły pojawił się sam Andersen oraz postacie z jego baśni, Królowa Śniegu, Kopciuszek, jej przyrodnia siostra, królewicz, dziewczynka z zapałkami. W postać H.Ch. Andersena wcielił się Pan Grzegorz Zarych - Dyrektor GCKCz i S w Szczurowej, Królową Śniegu była Pani Elżbieta Grzesik–Oleksyk, a w pozostałe postacie wcieliła się młodzież gimnazjalna i szkół średnich.

  
 


 


 


 


 


 


Po wypiciu herbatki z Andersenem i jego baśniowymi postaciami rozpoczęto zmagania konkursowe we wcześniej wybranych drużynach: kalambury, zagadki i krzyżówki związane ze znajomością tematyki baśni H.Ch. Andersena. Wieczorną zabawę uświetniły konkursy z nagrodami, zabawy ruchowe, quizy, projekcje filmowe. Najwięcej radości oraz frajdy uczestnikom przyniosło nocowanie w zabytkowych pomieszczeniach Dworu Kępińskich i po wielu godzinnych oczekiwaniach żaden duch się nie pojawił, a dzieci zasnęły. Rano wszystkie dzieci w towarzystwie swoich rodziców udały się do domów.


 


 


 


 

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pana Grzegorza Zarycha za wcielenie się w postać CH. H. Andersena oraz pomoc w efektach specjalnych towarzyszących pojawianiu się postaci z baśni. Pani Elżbiecie Grzesik-Oleksyk za przygotowanie przebrania Królowej Śniegu oraz poprowadzenie zabawy. Panu Sławomirowi Bąkowi za przygotowanie i obsługę projektora, sprzętu nagłaśniającego i wykonanie zdjęć. Ponadto serdeczne podziękowania kierujemy na ręce wszystkich osób, które pomogły w przygotowaniu spotkania, rodzicom za przygotowanie poczęstunku oraz osobom sprawującym nocą opiekę nad dziećmi.  Paniom: Małgorzacie Strąg, Annie Gdowskiej, Elżbiecie Grzesik–Oleksyk i Teresie Klamka.

 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<

 

Źródło /GBP Szczurowa/
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019