ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-04-13


Wernisaż Wielkanocny w Szkole Podstawowej w Szczurowej

Wielkanocne obyczaje
wszyscy dobrze znamy.
Pamiętamy o nich,
gdy się przy stole zbieramy.

 

11 kwietnia 2017r. Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Szczurowej była gospodarzem wielkanocnego wernisażu pod hasłem „Wielkanoc i wielkie spotkanie rodziny”. Tę niezwykłą i podniosłą uroczystość uświetniło liczne grono zaproszonych gości, byli to: władze Urzędu Gminy Szczurowa z panem wójtem Marianem Zalewskim na czele, pracownicy gminy, członkowie Rady Rodziców, dyrektorzy szkół, grono pedagogiczne, rodzice, opiekunowie grup, przedstawiciele regionalnej prasy i telewizji, młodzież szkolna.

 


 


 


 


 


 


 


 


 
 
 

Ponieważ tematem przewodnim było wielkie spotkanie całej rodziny jednoczącej się wokół wielkanocnego stołu, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Szczurowa w swoich wystąpieniach nawiązywali do bogatej tradycji i zwyczajów wielkanocnych.

Atrybuty wykorzystane w trakcie prezentacji utworzyły wielkanocną ekspozycję. Uczniowie mogli także prezentować przygotowane w swoich placówkach stroiki, kolorowe pisanki, kraszanki, pachnące wypieki i koszyki ze święconką, a także przeróżne kompozycje florystyczne.

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 
Występujący nawiązywali do najstarszych i najważniejszych uroczystości, obrzędów celebrowanych przez nasz region na pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa. Obrzędy te, oprócz czysto chrześcijańskich wartości, mają wiele cech ogólnych, uniwersalnych prawd, podkreślają nasz narodowy charakter, polską gościnność i serdeczność. Wszystko sprawiło prawdziwie świąteczny nastrój, a to, że wernisażowy przysadzisty stół uginał się pod ciężarem wielkanocnej obfitości, najlepiej dowodził o naszym świadectwie kultury, zaangażowaniu, religijności i przywiązaniu do tradycji. Radosne spotkanie zakończone zostało spożyciem smacznego żurku, przygotowanego przez pracowników obsługi szkoły.

 


 


 
Zaproszeni goście skierowali do uczestników ciepłe i serdeczne adresy, a pani dyrektor szkoły Alina Oleksy wręczyła okolicznościowe dyplomy i upominki ufundowane przez Urząd Gminy w Szczurowej. Skierowała serdeczności świąteczne  z okazji zbliżających się świąt, dzieliła się spostrzeżeniami na temat istoty i historii już tej imprezy, która zawsze zadziwia pomysłowością, rozmachem, ale przede wszystkim piękną polską tradycją.

 

 

Całość imprezy uświetniły występy organizatorów przygotowane pod kierunkiem:
  • oprawa muzyczna: przygotowała p. Vitalina  Pastuch,
  • oprawa plastyczna: przygotowały pp. Marcelina Pajor, Vitalina Pastuch,
  • scenariusz literacki: p. Jolanta Łoboda.

Radosnego Alleluja !
 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<

 

tekst: Jolanta Łoboda, SP Szczurowa, zdjęcia: UG Szczurowa, www.tarnowska.tv
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019