ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-04-12


Ponowny sukces w programie „Ojczysty – dodaj do ulubionych”

Z nieukrywaną dumą informujemy, że Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej wraz z językoznawcami z Wydziału Polonistyki UJ, ponownie otrzymało dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych. Fakt ten cieszy nas tym bardziej, że w tegorocznej edycji złożono aż 394 wnioski, a wyłoniono jedynie 33 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację projektów (lista beneficjentów konkursu).

Projekt pn. Atlas małej ojczyzny – mikrotoponimia regionu szczurowskiego będzie kontynuacją Bukietu szczurowskiego. Polegać będzie na zebraniu i dokumentowaniu na mapach, dawnych i nowych nazw zwyczajowych, funkcjonujących w świadomości mieszkańców regionu szczurowskiego. W jego ramach zostaną zorganizowane warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na temat mikrotoponimii (tzn. nazw miejscowych) i zasad jej zbierania. Mamy nadzieję, że ich uczestnicy aktywnie włączą się w tworzenie map notujących lokalne i gwarowe nazwy przysiółków, osad, punktów orientacyjnych itp.
Realizatorzy projektu zapraszają również dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie pn. U mnie – przewodnik szczurowski. Konkurs będzie polegał na przygotowaniu planów spacerów lub wycieczek (np. rowerowych) po gminie i miejscach, które uczestnicy chcieliby pokazać swoim rówieśnikom przyjeżdżającym z daleka. Przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, ponadto na podstawie zwycięskich prac, powstanie aplikacja na smartfony i tablety, mająca charakter multimedialnego przewodnika po Gminie Szczurowa.

Informacje dotyczące szczegółów projektu, warsztatów i konkursu będą sukcesywnie ogłaszane, dlatego zachęcamy do śledzenia strony
www.bukietszczurowski.pl
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019