ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-01-26


Dzień Babci i Dziadka w Niedzieliskach

,,To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie.
Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość,
poczucie humoru, komfort, lekcje życia.’’

 

Dziadkowie są bardzo ważnymi osobami w życiu dzieci. Zwykle wnuki są rozpieszczane, kochane, otaczane troską- nawet jeszcze większą, niż byli obdarzani ich rodzice. Z dziadkami wiąże się również wiele wspomnień. To oni jako pierwsi  nauczyli i pokazali nam wiele cudownych rzeczy, z nimi odkrywaliśmy świat. 
 
Dzień Babci rozpowszechnił się w Polsce już pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Ktoś słusznie spostrzegł, że dziadkowie są w tej sytuacji nieco poszkodowani, dlatego pod koniec lat 80. w kalendarzu świąt obok Dnia Babci pojawił się Dzień Dziadka.  W niektórych krajach na świecie obchodzi się „za jednym zamachem” Dzień Dziadków- w Stanach Zjednoczonych jest to nawet święto oficjalnie zatwierdzone przez prezydenta i Kongres.
 
23 stycznia 2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie noworoczno- integracyjne było zorganizowane przez społeczność szkolną PSP w Niedzieliskach wraz z Radą Rodziców, Kołem Gospodyń Wiejskich, Wspólnotą Leśną, we współpracy z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu oraz Urzędem Gminy w Szczurowej. Uroczystość, na którą zostały zaproszone osoby starsze i samotne z naszej miejscowości rozpoczęła się Mszą św. o godz. 10:30, a dalsza część spotkania miała miejsce w Domu Ludowym.Pani Dyrektor mgr inż. Katarzyna Mach powitała zebranych seniorów, a także zaproszonych gości: Panią Krystynę Budyn- radną wsi Niedzieliska, Pana Marka Pudełko- radnego Gminy Szczurowa, księdza Józefa Masłonia, Rodziców wraz z panią Izabelą Skóra- Przewodniczącą Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne i uczniów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
Najpierw oglądaliśmy występ dzieci z oddziału przedszkolnego- wierszyki, piosenki i pląsy, które maluchy przedstawiły z właściwym sobie wdziękiem. Następnie dzieci  z klasy 2- 3 przedstawiły montaż słowno- muzyczny. Uczniowie klasy 4  przedstawili efektowny taniec, zaś klasy V- VI do łez rozbawiły publiczność specjalnym dowcipnym pokazem mody. Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali zebranym seniorom "100 lat" i wręczyli im laurki  z życzeniami.Dziadkowie i rodzice ze wzruszeniem oglądali występy swoich pociech, pełne emocji, niekiedy nieśmiałości, ale płynące prosto z serca.
 
Po programie artystycznym babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Radę Rodziców. Z pewnością będziemy wspominać spędzone razem miłe chwile w tym wyjątkowym dniu. 
 
Wszystkim seniorom, Babciom, Dziadkom i osobom starszym życzymy zdrowia, optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń.
Pamiętajmy o naszych rodzicach i dziadkach nie tylko z okazji świąt ale cały rok. Własnym przykładem uczmy dzieci szacunku i miłości do nich. Miejmy dla nich czas i uwagę.
 
 
 

tekst: SP Niedzieliska, zdjęcia: UG Szczurowa  <<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019