ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2016-12-14


Wizyta Świętego Mikołaja w Górce

Każdego roku Górka zajmuje szczególne miejsce na trasie Świętego Mikołaja. Wiedzą o  tym doskonale dzieci i w sobotę 3 grudnia zgromadziły się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce, z wielką niecierpliwością wypatrując przybycia niezwykłego gościa. Czas oczekiwania wypełniło wiele atrakcji.
 
Prezes OSP Górka, pan Piotr Mikuś, powitał wszystkie dzieci oraz rodziców i zaprosił do wspólnej zabawy, informując przy tym, że Święty Mikołaj jest już niedaleko. Ta informacja wprawiła dzieci w podekscytowanie i co pewien czas, spoglądając na drzwi nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dziewczęta ze Stowarzyszenia Aktywator ze Szczurowej  przygotowały szereg zabaw dla dzieci. Były różnego rodzaju konkursy, gry, zabawy z chustą, malowanie twarzy oraz dmuchany basen wypełniony piłeczkami. O oprawę muzyczną i techniczną zadbał Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, pan Grzegorz Zarych. 
 
Kolejnym punktem zabawy, a jednocześnie oczekiwania na przybycie gościa, były konkursy dla dzieci i ich rodziców prowadzone przez panią Paulinę Dudę- animatorkę fitness. Podczas różnego rodzaju gier i konkurencji uczestnicy byli nagradzani przez prowadzącą słodyczami. 
 
Znaczącą rolę w organizacji imprezy odegrała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Górki, która zajęła się rozprowadzeniem zaproszeń wszystkim dzieciom z Górki, Rząchowej i Kopaczy Wielkich. Ponadto, przygotowała poczęstunek dla dzieci i ich rodziców oraz aktywnie uczestniczyła w zabawie z dziećmi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po blisko trzygodzinnej zabawie pojawił się Święty Mikołaj z wielkim worem prezentów. Dzieci zgromadziły się wokół niego i z wielką radością oczekiwały na upominki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Nie zapomniał również o dziewczętach i chłopcach z MDP Górka. Następnie, życząc wszystkim Wesołych Świąt, Święty Mikołaj odjechał swoim powozem z reniferami. Będziemy oczekiwać go za rok. 
 
 
 
 
 
 
 
Ochotnicza Straż Pożarna w Górce serdecznie dziękuje Dyrektorowi GCKCiS w Szczurowej, panu Grzegorzowi Zarychowi, dziewczętom ze Stowarzyszenia Aktywator ze Szczurowej, a przede wszystkim Rodakom z Towarzystwa Ratunkowego Górka w Chicago za pomoc w realizacji imprezy. 
 

 

OSP Górka<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019