ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2016-12-05


Rodzinne spotkanie z muzyką klasyczną i bajkową

W dniu 27 listopada 2016 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyło się rodzinne spotkanie z muzyką klasyczną i bajkową. Spotkanie zostało zaaranżowane przez Centrum Sztuki Mościce.  Wystąpili profesjonalni muzycy, absolwenci krakowskiej i katowickiej Akademii Muzycznej, na co dzień prowadzący aktywną działalność koncertową – akordeonista Paweł Kusion oraz kwartet smyczkowy Con Affetto (Angelina Kierońska – I skrzypce, Alicja Soboń – II skrzypce, Karolina Stasiowska – altówka, Anna Podkościelna-Cyz – wiolonczela) – od dziesięciu lat stale obecny na estradach koncertowych. W ramach spotkania przedstawiono instrumenty, zaprezentowano możliwości wydobycia dźwięków oraz omówione zostały zasady działania w zespole.

Publiczność uczestniczyła w muzycznej podróży po całym świecie (od muzyki francuskiej, przez hiszpańską po amerykańską muzykę filmową z ulubionych bajek), w której aktywnie brały udział również dzieci. Artyści z dziećmi wspólnie wykonali tradycyjną polską melodię ludową.

Na zakończenie odbył się "Prawdziwy" koncert - poprzedzony słowem wyjaśniającym zasady zachowania melomana, szacunku dla wykonawcy, anturażu koncertowego, specjalnego ubioru, czy sposobów wyrażania aprobaty dla wykonawcy 

 

Artyści zaprezentowali utwory m.in. z repertuaru: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Geararda Rodrigueza, Huberta Girauda, Gearga Bizeta, Alberta Vossena.

 


 


 


 


 


 


 


 


  

 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<

 

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019