ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2016-11-14


Gmina Szczurowa w II etapie plebiscytu

Po raz kolejny Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie chce nagrodzić gminy, które najaktywniej w regionie wspierają uczenie się przez całe życie. Służy temu Plebiscyt “Edukacyjna Gmina Małopolski”.  Konkurs prowadzony jest w ramach projektu "Kierunek Kariera", współfinansowanego z Unii Europejskiej.

W plebiscycie, którego celem jest pokazanie, że wystarczy pasja i zaangażowanie, aby uczenie się było ciekawe i nieszablonowe biorą udział gminy wiejskie i miejsko-wiejskie, obejmujące miasta do 25000 mieszkańców. Każda gmina województwa małopolskiego, która od 1 stycznia 2015 r. do 31 sierpnia 2016 r. realizowała przedsięwzięcia edukacyjne, angażujące mieszkańców i zachęcające do rozwoju ma szansę na zdobycie tytułu.

Kapituła Plebiscytu "Edukacyjna Gmina Małopolski 2016" zdecydowała, że w tym roku walkę o tytuł Edukacyjnej Gminy Małopolski stoczy 11 gmin. Oceniła zgłoszone przedsięwzięcia i wybrała te z nich, które od 14 listopada poddane są głosowaniu mieszkańców.
Wśród wybranych doII etapu Plebiscytu znalazła się Gmina Szczurowa z projektem ,,Satyrycznie, ale z morałem” realizowanym od lutego do sierpnia 2016 r.W ramach projektu młodzież z terenu Gminy Szczurowa oraz Borzęcin stworzyła kabaret ,,Nakręceni Humorem”. Młodzi ludzie utworzyli grupę kabaretową, a ich zadaniem było ukazanie gminy w dawnych czasach, obecnie i w przyszłości. Aby dobrze przygotować się do takiego spektaklu, młodzież wzięła udział w szeregu zajęć edukacyjnych. W celu poszerzenia swojej wiedzy o historii gminy, spotkali się z seniorami, władzami gminy, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami gminy.Przygotowanie sceniczne zdobyli podczas warsztatów z aktorami ( Tomasz Schimscheiner, Maurycy Popiel, Adam Grzanka ) oraz ciężkiej pracy. Nie zabrakło dodatkowych zajęć w postaci udziału w programie telewizyjnej (TVP2) zwiedzania redakcji popularnej stacji radiowej (RMF FM) czy akcji „FreeHugs” na krakowskim Rynku. Uczestnicy kabaretu zwiedzili najważniejsze zabytki gminy oraz zorganizowali imprezę plenerową dla dzieci.

Suma punktów uzyskanych w plebiscycie przez poszczególne gminy wchodzące w skład danego powiatu zadecyduje o tym, kto otrzyma tytuł Edukacyjnego Powiatu Małopolski 2016. Głosowanie potrwa do 28 listopada do godz. 9:30.

 

LINK  DO STRONY:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScakV2NnEQoe1YHgc-jXXIWUVvpwQAktyQ-awzBtPl6ed0Wpw/viewform?c=0&w=1

 

 

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019