ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2016-10-24


32 sterników motorowodnych w szeregach strażaków OSP w Gminie Szczurowa

 

 
W ramach projektu „Ochotnik a jednak profesjonalista-szkolenia dla strażaków ochotników z gminy Szczurowa” realizowanego przez OSP Górka, odbyło  się szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego.  Pierwszy etap szkoleń polegał na zdobyciu wiedzy o zasadach poruszania się łodzią motorową na akwenach wodnych,  nauki podstawowych węzłów, nauki znaków wodnych oraz obsługi jednostek pływających. W dalszej części kursanci zdobywali umiejętności praktyczne pod okiem instruktora z Międzynarodowej Szkoły Żeglarskiej z Krakowa, polegały  one na podjęciu z wody osoby poszkodowanej i udzielenie pomocy medycznej, prawidłowej pracy załogi i zasadach współpracy z innymi jednostkami pływającymi na wodzie.
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 
 
Po zakończonych szkoleniach strażacy przystąpili do egzaminu państwowego przed komisją powołaną przez Polski Związek Motorowodny składający się z pisemnego testu weryfikującego zdobytą wiedzę, a następnie egzaminu z pływania łodzią motorową.
        
Wszyscy kursanci bezbłędnie zdali egzamin i dzięki temu zdobyli patent Sternika Motorowodnego uprawniający do samodzielnego prowadzenia jachtów motorowych. 
 
Zadanie publiczne pod nazwą „Ochotnik a jednak profesjonalista- szkolenia dla strażaków ochotników z Gminy Szczurowa” jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 
 
 
 
 
Koordynator projektu - Piotr Mikuś<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019