ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2016-10-21


XXVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka w Zaborowie już za nami

Kolejne już XXVI spotkanie w ramach Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej miało miejsce w Zaborowie. Uroczystego otwarcia spotkania literackiego dokonała młodzież szkolna.  Wśród gości byli dyrektorzy szkół Joanna Ozorka Krawczyk - Publiczne Gimnazjum w Zaborowie i Mieczysław Chabura - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zaborowie, pedagodzy obu szkół, Ksiądz Katecheta oraz licznie zgromadzona młodzież szkolna. Obecna była również młodzież z Zespołu Szkół w Szczurowej.

 


 


 


Gośćmi zaproszonymi byli autorzy poezji, prozy, publicyści, dziennikarze:

  • Lidiya Plakhtiy - autorka z Ukrainy, dyrektor Jesieni Literackiej na Ukrainie,
  • Maria Lutkiewicz - pisarka z Ukrainy,
  • Kazimierz Burnat - z Wrocławia, poeta, redaktor pisma „Bez kultury” były spadochroniarz i założyciel drużyn harcerskich w domach poprawczych.

Podczas spotkania autorskiego każdy z zaproszonych gości przedstawił swój dorobek literacki i zaprezentował kilka wybranych utworów, zarówno w języku polskim jak i ojczystym. Przedstawiciele ze środowisk literackich po przybliżeniu młodej publiczności swojej twórczości poetycko- pisarskiej, opowiedzieli swoje życiorysy, dokonania i różne przygody z życia oraz okoliczności sprzyjające ich twórczości.


 


 


 


 


 


 


 


Na zakończenie spotkania z autorami, Teresa Klamka- kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej serdecznie podziękowała autorom za spotkanie, dyrektorom i gronu pedagogicznemu obu szkół, którzy z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem gościli „Jesień Literacką”. Następnie, licznie zgromadzona młodzież wręczyła pisarzom kwiaty, a zaproszeni goście rozdali swoje autografy.


 
ORGANIZATORAMI SPOTKANIA BYLI:
Zarząd Główny Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Autorów Polskich ZAiKS,
Związek Pisarzy Ukrainy we Lwowie
oraz
Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej,
Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej,
Publiczne Gimnazjum w Zaborowie,
Publiczna Szkoła Podstawowa w Zaborowie.
 

Serdecznie dziękujemy młodzieży i nauczycielom PSP i PG w Zaborowie za pełną poświęcenia, kreatywności, przepiękną scenografię z motywami jesieni w tle oraz nieocenioną pomoc w zorganizowaniu spotkania.tekst: Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej, zdjęcia: UG Szczurowa
<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019