ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2016-08-20


Święto Plonów w Gminie Szczurowa

W niedzielę 14 sierpnia w gminie Szczurowa odbyły się gminne Dożynki połączone z konkursem kulinarnym. Gospodarzem tegorocznego święta było sołectwo Wrzępia.  Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kaplicy Przemienienia Pańskiego  odprawiona przez ks. Proboszcza Parafii Cerekiew Józefa Sadowskiego.

Po uroczystej Mszy św. przedstawiciele wiosek wraz z wieńcami wykonanymi z kłosów zbóż udali się korowodem na obrzędy dożynkowe. Starostowie Dożynek Celina Zabiegała i Łukasz Kępa wręczyli bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów Gospodarzowi Dożynek – wójtowi Marianowi Zalewskiemu.


Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili między innymi  Radny Powiatowy oraz redaktor lokalnej gazety pan Marek Antosz,  przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Tyrcha, gminni radni oraz sołtysi.Ok. godz. 15:30 odbyły się tradycyjne obrzędy dożynkowe. Swoje wieńce zaprezentowali przedstawiciele z 12 sołectw: Kwików, Szczurowa, Wrzępia, Pojawie, Niedzieliska, Strzelce Wielkie, Strzelce Małe, Zaborów, Dąbrówka Morska, Uście Solne, Wola
Przemykowska, Dołęga.

Po tradycyjnym ich ośpiewaniu odbył się koncert zespołu ,,Żegiestowska Bukowina”. W trakcie występu Jury w składzie: Rafał Kraj – zawodowy kucharz,  Marta Hudy – Wydział Inwestycji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Andrzej Fiołek – Radny Gminy Szczurowai Sołtys wsi Wrzępia dokonała oceny przygotowanych potraw w Konkursie Potraw Regionalnych ,,Skarby Naszych Pól”.Swoje zdolności kulinarne zaprezentowały Panie z 6 Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z miejscowości: Szczurowa, Wrzępia, Pojawie, Niedzieliska, Strzelce Wielkie oraz Zaborów.
Podczas imprezy na scenie wystąpiły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Babska Biesiada”, które zaprezentowały krótki utwór muzyczny przygotowany specjalnie na tę okazję.
Ważnym punktem w harmonogramie wydarzenia był spektakl kabaretowy przygotowany specjalnie z na tę okazję przez młodzież z miejscowości Wrzepia. Swoje talenty aktorskie zaprezentowali: Małgorzata Rams, Martyna Klich, Jakub Cupał, Tomasz Rzeźnik, Krzysztof Pajor oraz Justyna Guśtak, która nie tylko zagrała na scenie, ale również wyreżyserowała przedstawienie. Utalentowaną młodzież nagrodzono gromkimi brawami.
Serdecznie dziękujemy OSP Wrzępia oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Babska Biesiada” za pomoc w organizacji imprezy.

  
Dożynki zorganizowano przy udziale: Gminy Szczurowa, Wrzępskiego Koło Gospodyń Wiejskich ,,Babska Biesiada”, Sołectwa Wsi Wrzępia, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wrzępi, Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu z Szczurowej
Imprezę wspomogli:

Sklep Warzywny Lobo Mariusz Pająk
Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa w Szczurowej
Małopolska Izba Rolnicza w Krakowie
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska ze Szczurowej
Zakład Przetwórstwa Mięsnego Zbigniew Chabura
Stacja Paliw ,,Ram” w Szczurowej
oraz Janusz Jewuła  - mieszkaniec Wrzępi, Strażak i działacz społeczny.

Serdecznie dziękuje.

 

 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<


 

Fot.: GCKCziS / Mariusz Gałek / UG Szczurowa
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019