ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2016-07-01


Maurycy Popiel gościem Domu Kultury

Skromny, utalentowany i pełen pasji. Maurycy Popiel bo o nim mowa był gościem Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.
Na swoim koncie ma występy w nowohuckim Teatrze Ludowym ( ,,Skrzydlak” ) i Operze Krakowskiej ( ,,Śpiewam miłosny rym” ). Jego przedstawieniami dyplomowymi były ,,Mroczna gra” albo historie dla chłopców” Carlosa Murilla i ,,Ferdydurke” według Gombrowicza, w której wystąpił w poczwórnej roli Pyza, Pimki, Józia i Hurleckiego.


Na scenie Teatru Bagatela zadebiutował w farsie ,,Wieczór kawalerski” oraz dołączył do obsady cieszącej się niesłabnącą popularnością spektaklu ,,Mayday 2”. Od niedawna występuje farsie ,,Pomoc domowa”. Zagrał też kilka epizodów telewizyjnych oraz wziął udział w filmie Janusza Majewskiego ,,Mała matura 1947”. W 2014 r. zagrał jedną z głównych ról w filmie ,,Miasto 44”. Obecnie obok Anny Muchy i Mikołaja Roznerskiego w serialu ,,M jak miłość” wciela się w postać Olka Chodackiego.
29 czerwca na zaproszenie młodzieży z grupy projektowej ,,Satyrycznie, ale z morałem” przyjechał do Szczurowej. Aktor opowiedział o swojej dotychczasowej karierze, szkole teatralnej oraz wrażeniach z planów filmowych.


 


 


 


 


 


 


 


Projekt „Satyrycznie, ale z morałem” realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Równać Szanse 2015”, którego celem jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start  w dorosłe życie.

 

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019