ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2016-06-06


Rodzinny festyn w Niedzieliskach

 
„Bardzo dziękuję mamo i tato
za każdą zimę i każde lato,
za wiosny zapach, barwę jesieni,
nic mej miłości nigdy nie zmieni”
 
Kontynuując naszą wieloletnią tradycję, Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne przygotowali dla uczniów i ich rodzin Piknik Rodzinny, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Rodzina, ach rodzina..” Wspólne biesiadowanie odbyło się w piękne, słoneczne niedzielne popołudnie- dnia 29.05.2016 r. 
 
Celem tej niecodziennej imprezy była integracja społeczności szkolnej, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, innych członków rodzin (babcie, dziadkowie, rodzeństwo) oraz wszystkich mieszkańców wsi. Festyn był okazją do wspólnej zabawy, świetną formą wzmacniania więzi rodzinnych, jak również sposobem integracji  środowiska lokalnego.
 
Piknik był wspaniałą okazją na spędzenie wolnego czasu dla wszystkich mieszkańców Niedzielisk. Wśród zaproszonych gości można było spotkać radną wsi Niedzieliska- Panią Krystynę Budyn, Sołtysa- Pana Kazimierza Wróbel, proboszcza- księdza Józefa Masłonia. Swoją obecnością to rodzinne spotkanie uświetnił również Wójt Gminy Szczurowa- Pan Marian Zalewski oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. 

 
 
 
 
 
 
Imprezę rozpoczął program artystyczny w wykonaniu uczniów klas I- III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego dedykowany rodzicom z okazji Dnia Matki i Ojca. Wierszyki, piosenki i krótkie scenki prezentowane przez najmłodszych  bawiły i wzruszały wszystkich przybyłych. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy występ przedszkolaków, którzy zaprezentowali swoje talenty taneczne wykonując rytmiczny i bardzo widowiskowy taniec hiszpański. 
 
Wszystkie występy zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. Talenty artystyczne najmłodszych wykonawców wzbudziły duży aplauz publiczności. A wszystko to przy dźwiękach muzyki i popisach naszych małych artystów: piosenkarzy, tancerzy i recytatorów, o których rzec można tradycyjnie… perfekcyjnych! Czy przy całej tej rozmaitości da się wskazać główny gwóźdź programu? Uśmiechy, radość na twarzach dzieci, a nasza w sercach, to bez wątpienia ów cel, który po raz kolejny w tak niezwykły sposób udało nam się zrealizować.
 
Ponieważ festyn to głównie rekreacja i zabawa całych rodzin na świeżym powietrzu, nie mogło zabraknąć licznych atrakcji. Piknik rodzinny był także sposobnością do promocji aktywności fizycznej i czynnego wypoczynku, dlatego podczas trwania imprezy odbywały się różnego rodzaju rozgrywki, zabawy i konkurencje sportowe. Były one przygotowywane z myślą o uczestnikach w różnym wieku, dlatego każdy mógł spróbować swoich sił, dobrze się przy tym bawiąc, a przede wszystkim dbając o swoje zdrowie i sprawność fizyczną. 
 
 
 
 
Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. W zabawowym duchu konkurencji odbyły się sportowe potyczki. Wszyscy chętni mieli możliwość uczestniczenia w rozmaitych grach zręcznościowych i sprawnościowych.
 
Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa „Tajemniczy skarb”, w której uczestnicy musieli wykazać się dobrą orientacją na mapie, szybkością w docieraniu do kolejnego miejsca zaznaczonego na znalezionym fragmencie mapy i ogólną wiedzą odpowiadając na pytania konkursowe. Wszyscy nauczyciele jako opiekunowie grup nie tylko czuwali nad przebiegiem konkurencji, ale także kibicowali swoim zawodnikom.
 
Dzieci mogły się wyszaleć na ogromnej dmuchanej zjeżdżalni, w basenie z kulkami, które tradycyjnie cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych. Mocno oblegane było także stoisko malowania twarzy.
 
Strażacy z OSP z Niedzielisk czuwali nad sprawnym przebiegiem konkurencji sportowych, w których zmierzyli się uczestnicy festynu, wykazując się sprawnościami w strzelaniu z łuku, przeciąganiu liny, strzelaniu piłeczkami do tarczy oraz w zabawnej grze „Łowienie rybek”. 
 
Przez żołądek do serca próbowały do nas dotrzeć mamy serwujące wyśmienite, przyciągające tłumy przysmaki z grilla oraz szeroki zestaw napojów. Kolejny raz nie zawiodły mamy- Pani Izabela Skóra, Pani Monika Stasiak, Pani Mariola Przydatek, Pani Paulina Kania, Pani Marzena Kania oraz Pani Agnieszka Budyn, które jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą-, za co serdecznie im dziękujemy.
 
Familijna impreza przyciągnęła na teren naszej szkoły wielu chętnych do wspólnej zabawy. Czas płynął szybko, a spędzone razem chwile przyniosły wiele radości i poczucie, że w naszej placówce dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele lubią i umieją nie tylko wspólnie pracować, ale też doskonale się bawić. Doskonała zabawa na świeżym powietrzu była świetną okazją do oderwania się od codziennych zajęć na rzecz czynnego spędzania czasu z całą rodziną. Sukces imprezy, to także zasługa pogody, która również w tym roku była dla nas bardzo łaskawa. Tego typu impreza z pewnością pozytywnie wpływa na wzmocnienie więzi rodzinnych, integruje rodziców z placówką, do której uczęszcza dziecko. Jest doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu i promują wizerunek szkoły.
 
Nasz festyn to­ zasługa zgodnej współpracy nauczycieli, rodziców i­ uczniów, ale także pomocy instytucji i ­osób prywatnych, które nas wspierają.
 
 
Słowa podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Szczurowa Pana Mariana Zalewskiego, Sołtysa wsi Pana Kazimierza Wróbla, Rady Sołeckiej, Pana Stanisława Czachora i Wspólnoty Leśnej oraz firmie SK INVEST GREEN sp. z o.o. z Warysia za wsparcie i ufundowanie poczęstunku. Dziękujemy również strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Niedzielisk, Radzie Rodziców.
 
 
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę, dziękujemy Rodzicom za odwiedziny, wsparcie i humor, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta !!! 
 


Do zobaczenia na następnym festynie.
Już dziś zapraszamy.
 
 

 

SP Niedzieliska<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019