ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2016-05-30


Kolejny projekt OSP w Górce

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce otrzymała dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej na realizację projektu „Ochotnik a jednak profesjonalista – szkolenia dla strażaków ochotników z gminy Szczurowa”. Na realizację zadania OSP w Górce otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w wysokości 64580zł. Partnerami projektu są Gmina Szczurowa i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Gmina Szczurowa w ramach partnerstwa przeznaczyła na realizację projektu kwotę 8300zł. Wkład własny naszej jednostki wynosi 2400zł. Całkowity koszt projektu – 75280zł.


Projekt jest skierowany do 32 strażaków ochotników z gminy Szczurowa a jego celem jest podniesienie kwalifikacji członków Ochotniczych Straży Pożarnych prowadzące do zwiększenia skuteczności i sprawności podejmowanych przez nich działań ratowniczych.
W ramach projektu, który będzie realizowany od maja do grudnia 2016 roku, odbędzie się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, kurs z zakresu ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, w ramach którego będzie można zdobyć patent sternika motorowodnego oraz szkolenia z zakresu orientacji w terenie. Zostanie przeprowadzona kampania informacyjna dla najmłodszych w 4 szkołach podstawowych na terenie gminy mająca na celu zwiększenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat klęsk żywiołowych i postępowania w sytuacji zagrożenia. Odbędzie się 3-dniowy trening na poligonie ratowniczym Specjalistycznych Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych w Nowym Sączu. Zostanie utworzone Gminne Centrum Szkoleniowe. Przeprowadzimy akcję honorowego krwiodawstwa i powołamy Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi. Uczestnicy projektu przeprowadzą gminne manewry OSP.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce zaprasza strażaków z gminy Szczurowa do udziału w projekcie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:
662 536 145.


Zadanie publiczne pn. „Ochotnik a jednak profesjonalista – szkolenia dla strażaków ochotników z gminy Szczurowa” jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.Koordynator projektu: Piotr Mikuś
<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019