ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2016-03-21


Zgłoszenia do 34. edycji Przeglądu Zezpołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych


 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie serdecznie zaprasza działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego młodzieżowe i dorosłe zespoły folklorystyczne, grupy regionalne (nie będące systematycznie działającymi zespołami folklorystycznymi), kapele ludowe, instrumentalistów ludowych, grupy śpiewacze, śpiewaków ludowych oraz mistrzów muzyków i ich uczniów do udziału w 34. edycji Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK, który odbędzie się w dniach 20, 21, 22 maja 2016 roku w Szczurowej (pow.brzeski). W Przeglądzie, który ma charakter konkursu zgłoszeni uczestnicy mogą prezentować na scenie wyłącznie folklor wymienionych regionów (w formie autentycznej jak również opracowanej artystycznie).

Proponujemy terminy występów wg. kategorii:

● kapele ludowe, instrumentaliści ludowi, mistrz – uczeń
● grupy śpiewacze, śpiewacy ludowi
● grupy regionalne,
● zespoły folklorystyczne i kapele ludowe działające przy zespołach
● zespoły folklorystyczne (bez oceny kapeli ludowej, instrumentalisty, grupy śpiewaczej czy śpiewaka)

W związku z wprowadzeniem w 2016 roku nowej kategorii konkursowej, bardzo proszę o dokładne zapoznanie się z regulaminem Przeglądu, w którym zostały dokonane istotne zmiany.

Warunkiem udziału w Przeglądzie i przystąpienia do konkursu jest przesłanie do dnia 30 kwietnia 2016 r. na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, Rynek 16, 33-100 Tarnów z dopiskiem KRAKOWSKI WIANEK, dokładnie i czytelnie wypełnionych kart zgłoszeń, które stanowią nieodłączną część regulaminu lub zeskanowane karty na adres mailowy: b.rompala@mcksokol.pl. Regulamin i karty zgłoszeń można również pobrać na stronie internetowej: www.mcksokol.pl.

Dodatkowych informacji udziela Beata Rompała
– koordynator projektu w Biurze Organizacyjnym w Tarnowie,
Rynek 16, tel. (18) 53 40 685.

UWAGA: Spośród laureatów konkursu Komisja dokona kwalifikacji na 50. Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania”, które odbędą się w sierpniu 2016 r. w Bukowinie Tatrzańskiej. Ponadto Komisja dokona kwalifikacji najlepszych (max. dwóch zespołów) i jednej grupy regionalnej prezentującej obrzędy, zwyczaje i obyczaje na Małopolski Przegląd Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY w Łużnej, w 2017 r. Komisja może zakwalifikować uczestników przeglądu na Ogólnopolski Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, który odbędzie się w czerwcu 2016 r.

 

Licząc na przyjęcie zaproszenia, serdecznie pozdrawiam

Antoni MALCZAK
Dyrektor
Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ
w Nowym Sączu
do wyboru 20,21 maja 2016 r. (piątek lub sobota)
22 maja 2016 r. (niedziela)
<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019