ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2016-02-15


Dzień Seniora w Uściu Solnym

Święto Babci i Dziadka to szczególne dni w kalendarzu oraz dobra okazja do integracji międzypokoleniowej, wyrażenia szacunku a także wdzięczności za wsparcie rodziców w trudnym procesie wychowania i opieki nad dziećmi. We współczesnym świecie, gdzie dominuje pośpiech, przypominają oni młodszym pokoleniom o najważniejszych dla rodziny wartościach i tradycjach. Dnia 8 lutego 2016r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Uściu Solnym  odbyło się uroczyste spotkanie, na które zostali zaproszeni: Babcie, Dziadkowie oraz Seniorzy z naszej miejscowości. Licznie przybyli, aby oklaskiwać występy wokalno- recytatorskie swoich wnuków. 

Dyrektor Zespołu, Pani Agnieszka Słowik powitała Seniorów oraz zaproszonych gości: Pana Kazimierza Tyrchę, przewodniczącego Rady Gminy Szczurowa, Pana Jana Misiorowskiego, Radnego Gminy Szczurowa, księdza kanonika Jana Olszaka, księdza proboszcza Alberta Urbasia.

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 
Pani Dyrektor wyraziła podziękowania za pokłady cierpliwości jakie mają babcie i dziadkowie wobec swoich wnuków, przekazywanie zdobytej wiedzy i umiejętności, dzielenie się swoim doświadczeniem, trud wychowania patriotycznego, przywiązanie do tradycji, które daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i więzi rodzinnych.

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 
Życzenia z okazji Święta Seniorów złożył Pan Kazimierz Tyrcha, Przewodniczący Rady Gminy, który podkreślił znaczenie oraz docenił aktywność i wsparcie Seniorów na rzecz lokalnej społeczności. Gratulacje i życzenia najstarszym osobom złożył ksiądz proboszcz Albert Urbaś, szczególnie podkreślając znaczenie więzi rodzinnych, zwłaszcza tych wielopokoleniowych. 

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 
Pierwszą część programu stanowił montaż poetycko- muzyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń klas. Piosenki i wiersze przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych, heligonki, fletu i saksofonu bardzo podobały się Seniorom, ale największy aplauz wywołało przedstawienie kabaretowe ukazujące współczesne relacje rodzinne oraz wizerunek aktywnych Babć i Dziadków realizujących swoje marzenia, pasje i zainteresowania. Dzieci z wielkim przejęciem prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, instrumentalne, czy taneczne,  a widzowie docenili ich starania. 

 


 


 


 


 


 


 


 
 

W dalszej części spotkania Seniorzy przyjęli serdeczne życzenia i laurki od wnucząt. Potem prowadzili towarzyskie rozmowy przy słodkim poczęstunku i mile spędzali czas w przyjacielskim gronie.
 
 

 

 

tekst: ZSP Uście Solne, zdjęcia: UG Szczurowa<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019