ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2015-08-20


,,Festyn ogniowy” w Górce

W sobotę 8 sierpnia młodzież z Górki i Kopaczy Wielkich realizująca projekt ,,Ogień i woda” zorganizowała ,,festyn ogniowy” dla mieszkańców i zaproszonych gości.

W czasie festynu młodzi ludzie zaprezentowali umiejętności zdobyte dzięki realizacji projektu. Odbyły się zatem pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz bojowe ćwiczenia pożarnicze, w które zaangażowani byli obecni na festynie widzowie. Młodzież zaplanowała również wiele atrakcji dla dzieci. Miały one możliwość pokonania toru sprawnościowego dla młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz przejażdżki samochodem strażackim. Dorośli z kolei rywalizowali z młodzieżą w różnych konkurencjach sportowych, takich jak piłka siatkowa i przeciąganie liny.

Atrakcje dla najmłodszych zapewnili członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych ,,Aktywator". Dmuchana zjeżdżalnia, suchy basen oraz malowanie twarzy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieciaków.

 

Organizacja festynu była dla młodych ludzi dużym wyzwaniem, jednakże przyniosła im wiele satysfakcji, poczucia pewności siebie i pozwoliła przełamać lęk związany z wystąpieniami publicznymi. Doświadczenia zdobyte w czasie festynu oraz w trakcie innych działań projektowych z pewnością zaowocują w dorosłym życiu.

 


Projekt ,,Ogień i woda” realizowany jest w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży ,,Równać Szanse”, którego celem jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie.

 


Źródło: Prezes OSP - Piotr Mikuś
Foto: GCKCziS / OSP GÓRKA
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019